OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

W dniu 23 lutego 2023 r.  uczniowie z Branżowej Szkoły Wielozawodowej I st. im. św. Jana Pawła II w Jabłonce brali udział w spotkaniu w związku z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. W trakcie spotkania młodzież obejrzała film dotyczący poznawania objawów depresji u siebie, ale także wśród innych bliskich osób. Uczniowie otrzymali informację na temat tego, gdzie można zwrócić się po pomoc w potrzebie. Kolejno zwrócono uwagę na objawy, które najczęściej towarzyszą występowaniu depresji jak: bóle głowy, przewlekłe zmęczenie, spadek masy ciała, czy w końcu myśli samobójcze. Mając na uwadze, jak poważną chorobą jest depresja, oraz jaki jest jej zasięg wśród dzieci i młodzieży, uświadomiono młodzieży, że nie jest to powód do wstydu, tylko trzeba prosić o pomoc odpowiednie osoby.