Spektakl teatralno-terapeutyczny pt. ,,Przyszłość”

Profilaktyka uzależnień ,,Przyszłość”
W dniu 15.11.2023r. w Branżowej Szkole Wielozawodowej I st. im. św. Jana Pawła II w Jabłonce, odbyły się kolejne zajęcia dla naszych uczniów. Tego dnia zagościł u nas pan Piotr Ślęzak realizator działań profilaktycznych i dramowych. W swoich działaniach profilaktycznych pragnie on inspirować ludzi i pomóc im odnaleźć to „coś” – „coś”, co nada ich życiu bieg i świadomość, która uchroni ich od podejmowania zachowań ryzykownych. Skupia się na profilaktyce pozytywnej, nie moralizuje, nie straszy, zachęca do refleksji, pokazuje i inspiruje. Stawia na wartości takie jak: tożsamość, szacunek, więzi, rodzina, przyjaźń, misja pomagania innym. Tego dnia pan Piotr przedstawił nam spektakl teatralno-terapeutyczny pt. ,,Przyszłość” .Spektakl ten to prawdziwa historia, w której bohater próbuje uciekać od rzeczywistości, poszukujący swojej tożsamości staje przed koniecznością usamodzielnienia się. Stanowi ona punkt zwrotny, w którym stawia pytanie będące jednocześnie tytułem przedstawienia. Pytanie popychające go do poznania siebie samego, odkrywania swoich pasji i chęci do życia. Multimedialne spotkanie z człowiekiem, który opowiada swoją własną historię. Realizuje swoje pasje takie jak wspinaczka, aktorstwo, podróże, sztuka uliczna, bierze udział w wyprawie arktycznej. Mamy nadzieje, że ta nietypowa forma profilaktyki dotarła do naszych wychowanków i zaowocuje samymi pozytywnymi wartościami w ich życiu.