fbpx

Spotkanie z dietetykiem klinicznym w Jabłonce

24 i 25 maja 2018 roku w Zasadniczej Szkole Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jablonce odbyły się spotkania z dietetykiem klinicznym – panią Barbarą Pilch w ramach akcji charytatywnej siepomaga .

Spotkania miały charakter indywidualny. W ramach konsultacji chętni mogli uzyskać profesjonalne porady z zakresu żywienia, diet w przypadku różnego rodzaju chorób, takich jak: cukrzyca, otyłość, problemy z tarczycą, nadwaga, schorzenia nerek i żołądka.  Mogli się również poddać analizie składu ciała, a więc masy tkanki tłuszczowej i beztłuszczowej oraz masy tkanki mięśniowej, masy kości i zawartości wody w organizmie. Analizator składu masy ciała, na którym pracowała pani dietetyk pozwala określić także wiek biologiczny, jak również ilość spalanych w ciągu dnia kalorii. Oprócz tego pozwala obliczyć masę ciała, indeks masy ciała, proporcje pomiędzy masą tkanki tłuszczowej, a masą mięśni. Mierzy również ilość wody wewnątrz i zewnątrzkomórkowej, masę mięśni w poszczególnych segmentach ciała oraz pozwala na oszacowanie równowagi rozłożenia mięśni.

Całościowy dochód z obu spotkań został przekazany na rzecz fundacji „Szczęśliwe Jutro”. Niesamowicie pocieszające jest to, że coraz więcej osób bezinteresownie pragnie się przyłączać do akcji i pomagać. Świadomość, że nie wszyscy w życiu mają tyle szczęścia, jak również umiejętność wczucia się w sytuację drugiego człowieka jest niesamowicie istotna.

Pamiętajmy, każdy, nawet najmniejszy gest się liczy! Dzięki zaangażowaniu w tego typu akcje, uwrażliwiamy młodych ludzi na ludzkie cierpienie i zaszczepiamy w nich ideę niesienia bezinteresownej pomocy innym – tym bardziej potrzebującym.