Spotkanie z przedstawicielami sklepu „Biedronka”

Młodzieżowe Centrum Kariery w Jabłonce zorganizowało spotkanie dla uczniów Branżowej Szkoły Wielozawodowej I st. im. św. Jana Pawła II w Jabłonce z przedstawicielami sklepu „Biedronka”. Jedna z największych sieci handlowych w Polsce, regularnie poszukuje nowych pracowników do swoich sklepów, centrów dystrybucyjnych oraz biur. Oferty pracy obejmują różne stanowiska, takie jak: kasjer – sprzedawca, magazynier, kierownik sklepu. Zorganizowana giełda pracy miała na celu zachęcenie młodych ludzi do odkrywania swojej ścieżki zawodowej. Pani Kierownik jednego z nowo otwierającego się sklepu tej sieci Pani Aneta Marmula opowiedziała jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach oraz omówiła główne zadania i obowiązki pracowników. Opisała również atmosferę panującą w firmie jako dynamiczną i przyjazną. Podkreśliła, iż najważniejsza jest współpraca i wzajemne wsparcie w zespole. Natomiast Pani Klaudia Soja Koordynator ds. Rekrutacji Makroregionu opisała jak wygląda proces rekrutacji. Podkreśliła na co szczególną uwagę powinna zwrócić młodzież wpisując w swoje CV oraz przekazała kilka wskazówek związanych z przygotowaniem na rozmowę kwalifikacyjną. Opowiedziała również o benefitach jakie płyną z zatrudnienia w firmie oprócz stabilnego zatrudnienia z pakietem socjalnym do zaoferowania mają atrakcyjne wynagrodzenia oraz premie uzależnione od wyników pracy. Dodatkowym atutem pracy są szkolenia podnoszące kwalifikacje i programy rozwojowe, które pomagają zdobywać pracownikom nowe umiejętności i awansować w strukturach firmy. Przeprowadzona Giełda Pracy została bardzo pozytywnie odebrana przez młodzież, która z zaangażowaniem brała w niej udział zadając pytania i biorąc udział w dyskusji z pracownikami firmy. Dodatkowym atutem było skonfrontowanie własnych oczekiwań i kompetencji z potrzebami rynku pracy i pracodawcy.