Sukces naszych uczniów na Wojewódzkim Festiwalu Twórczości Artystycznej

W dniu 20 kwietnia 2023 roku uczniowie Branżowej Szkoły Wielozawodowej I st. im. św. Jana Pawła II w Jabłonce uczestniczyli w „Wiośnie Kulturalnej 2023” w Domu Kultury „Sokół” w Trzebini. Jako pierwsza z naszej młodzieży na scenie pojawiła się Oliwia Stechura, która zaśpiewała utwór Margaret „Byle jak”, następnie pantomimę zaprezentowała młodzież w składzie: Martyna Joniak, Paulina Harkabuzik, Natalia Kubik, Anna Bielak, Przemysław Basisty, Krzysztof Walkosz i Marcin Litwiak. Młodzi artyści starannie przygotowani przez Panią Kierownik Małgorzatę Cegielną-Czerwień w swoje występy włożyli ogrom pracy i serca, co z resztą publiczność doceniła gromkimi brawami. Wszystkim występom bacznie przyglądała się komisja konkursowa, która wyłoniła laureatów festiwalu. Nasi uczniowie, którzy przedstawiali pantomimę zdobyli I miejsce w kategorii form scenicznych. Serdecznie im gratulujemy! Na zakończenie ogłoszono laureatów konkursu plastycznego w dwóch kategoriach: malarstwo oraz rękodzieło. Wszystkie nagrodzone prace można było podziwiać w holu Domu Kultury „Sokół”. Nasza uczennica Anna Pilch zdobyła I miejsce w kategorii malarstwo, a praca Krzysztofa Dudy została wyróżniona w kategorii rękodzieło. Jesteśmy ogromnie dumni z naszej młodzieży i życzymy im dalszych sukcesów.
Renata Kucek