UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE PROJEKTU „MŁODZIEŻOWA AKADEMIA UMIEJĘTNOŚCI”

‘UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE PROJEKTU „MŁODZIEŻOWA AKADEMIA UMIEJĘTNOŚCI”

W dniu 25.08.2010 w Prywatnej Szkoły Zawodowej w Jabłonce odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Młodzieżowa Akademia Umiejętności”, który współfinansowany był ze środków Unijnych. Najpierw głos zabrał koordynator projektu pani Grażyna Pilch , następnie kierownik Gospodarstwa Pomocniczego w Szczawnicy – Jabłonce pan Tadeusz Topolski. Obecne na zakończeniu były też panie prowadzące kursy zawodowe i inne osoby , które w jakiś sposób uczestniczyły w projekcie. Projekt skierowany był do młodzieży uczącej się w szkole zawodowej w wieku od 16 – 20 lat. Młodzież, która zdecydowała się na udział w programie miała szansę zdobyć dodatkowy kurs, który podwyższy ich kwalifikacje zawodowe, a w przyszłości pomoże zdobyć prace. Osoby biorące udział w projekcie, kształcą się w zawodzie kucharz małej gastronomii i zdobyli kurs kelner barman, natomiast fryzjerki – poszerzyły swoje umiejętności o kurs kosmetyczny. W projekcie brało udział piętnaście osób i wszystkim udało się ukończyć kurs. Z tego dziesięć najlepszych osób odbyło dziesięciodniowy staż w zakładach pracy na terenie Jabłonki. Pięć fryzjerek odrabiało staż w dwóch gabinetach kosmetycznych zaś kucharze w restauracji. Wszyscy uczestnicy otrzymali zaświadczenia o ukończeniu kursów oraz wręczono im cenne nagrody, które w przyszłości będą mogli wykorzystać w swojej pracy zawodowej.