Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 oraz pożegnanie absolwentów

Dnia 22.06.2018r. w Zasadniczej Szkole Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce  odbyło się zakończenie roku szkolnego i pożegnanie absolwentów. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 8:00 w kościele parafialnym p.w. św. Brata Alberta w Jabłonce Borach. Podczas nabożeństwa młodzież mogła podziękować Bogu za łaski, którymi ich obdarzał podczas trudów roku szkolnego oraz prosić go o błogosławieństwo na czas wakacji aby we wrześniu mogli znowu się spotkać. Po mszy św. młodzież udała się do naszej szkoły na uroczystą akademię. Dyrektor Szkoły pani Grażyna Pilch przywitała wszystkich zebranych, gratulowała młodzieży sukcesów w nauce, w różnych konkursach i w sporcie oraz życzyła miłego i spokojnego wypoczynku. Po niej głos zabrał dyrektor Centrum pan Jan Jurek przypominając młodzieży, że mimo iż dla niektórych jest to już koniec edukacji i rozpoczęcie dorosłego życia to zawsze oni mogą liczyć na pomoc pracowników i wychowawców naszej szkoły. Następnie nagrodzono młodzież, osiągającą najlepsze wyniki w nauce oraz Tych, którzy reprezentowali naszą szkołę w wielu różnych konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych. Upominki otrzymali również Ci wychowankowie, którzy swoją dobrą postawą i zachowaniem wyróżniali się podczas praktyk. Kolejnym punktem akademii było podziękowanie dla rodziców naszych wychowanków za to, że zawsze mogliśmy liczyć na ich obecność podczas ważnych wydarzeń. Na zakończenie młodzież w ramach wdzięczności za trud włożony w ich wychowanie i edukację wręczyła kwiaty Dyrekcji, kadrze wychowawczej i pedagogicznej, instruktorom p.n.z. oraz pracownikom szkoły i centrum. Młodsi koledzy podarowali zaś absolwentom upominki, które mają im przypominać o nich i o naszej szkole. Po części oficjalnej zaczęły się luźne rozmowy z naszymi  absolwentami. Niestety nie obyło się bez łez, które są najlepszą nagrodą dla kadry wychowawczej. Chociaż dla naszych podopiecznych jest to bardzo radosny dzień to te łzy oznaczają przywiązanie i szacunek jakim darzyli nas nasi wychowankowie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas! Absolwentom życzymy powodzenia w dorosłym żuciu, a młodzieży klas I i II zdrowia i wspaniałych wakacji, do zobaczenia we wrześniu!!!