V edycja programu „ARS, czyli jak dbać o miłość” zakończona w Jabłonce

W miniony czwartek to jest 17 maja bieżącego roku w Zasadniczej Szkole Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce odbyły się ostatnie zajęcia programu edukacyjnego „ARS, czyli jak dbać o miłość” oraz programu „Wybierz Życie – Pierwszy Krok”.  Na spotkaniu tym został podsumowany cały cykl wykładów, prezentacji, szkoleń i warsztatów trwających od listopada 2017 roku.

Podopieczni objęci programem „ARS…” dowiedzieli się w jaki sposób przeciwdziałać uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych. Natomiast program „Wybierz Życie…” uświadomił wychowankom, jakie zagrożenia wywołuje zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) u młodych ludzi, min. rak szyjki macicy. W obydwu przedsięwzięciach wzięło udział po 37 wychowanków z pierwszego i drugiego rocznika kształcących się w różnych zawodach, zarówno dziewczyny jak i chłopcy.

Ostatnim etapem programu było wypełnienie anonimowej ankiety ewaluacyjnej dotyczącej przebiegu zajęć, ich atrakcyjności, przejrzystości i zrozumiałości przekazywanych treści oraz quizu dotyczącego wiedzy na temat raka szyjki macicy. Po zestawieniu wyników wyraźnie widać, iż taki system przekazywania informacji na temat zagrożeń płynących na młode pokolenie doskonale trafia w ich zainteresowania i zdecydowanie podnosi ich świadomość na tematy poruszane w programach.           Z niecierpliwością czekamy już na kolejną edycje  programu „ ARS, czyli jak dbać o miłość”