fbpx

VI Kiermasz Szkół w Jabłonce

Po raz szósty w naszej gminie zorganizowany został „Kiermasz Szkół”, który w tym roku był wyjątkowy, ponieważ odbiorcami byli uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz ósmych szkoły podstawowej.

Wybór szkoły dla młodego człowieka jest trudnym zadaniem i w dużej mierze deprymuje jego dalsze życie. To nie tylko decyzja „jaka szkoła” ale również jaki zawód i pracę będą w przyszłości wykonywać.

„Kiermasz Szkół” od początku swojego istnienia, jest objęty patronatem Wójta Gminy Jabłonka pana Antoniego Karlaka, który po raz szósty otworzył kiermasz. Na Sali widowiskowej szkoły prezentowały swoje oferty na rok szkolny 2018/2019, w formie prezentacji i przedstawień. Na giełdę zaproszono placówki z terenu powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego. W spotkaniu brali udział reprezentanci 10 szkół, którzy przygotowali swoje stanowiska, aby w jak najlepszy i przekonywujący sposób, zachęcić uczniów z gminy Jabłonka oraz Lipnica Wielka do swojej szkoły. Młodzież miała możliwość konsultacji z wybranymi szkołami, mogła porozmawiać o rekrutacji i programie nauczania. Wiele szkół przygotowało foldery informacyjne, pokazy multimedialne, zaprezentowano eksponaty i efekty nauki praktycznej w szkole. Wielu uczniów jeszcze wacha się, jaką szkołę wybrać, może właśnie dziś podjęli decyzję, gdzie podejmą dalszą naukę, a ci którzy wyboru dokonali, mamy nadzieję, że utwierdzili się w słuszności podjętej już decyzji.

Na tegorocznym Kiermaszu prezentowały się następujące szkoły:

1. ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W LIPNICY WIELKIEJ
2. SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA – ZASADNICZA SZKOŁA WIELOZAWODOWA IM. ŚW. JANA PAWŁA II W JABŁONCE
3. ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W JABŁONCE
4. PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W CZARNYM DUNAJCU
5. BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA W CZARNYM DUNAJCU
6. PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA VENULETA W NOWYM TARGU
7. ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. WŁADYSŁAWA ORKANA NOWY TARG
8. ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH IM. DR WŁADYSŁAWA MATLAKOWSKIEGO W ZAKOPANEM
9. CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO NOWY TARG
10. ZESPÓŁ SZKOŁ NR. 2 IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W NOWYM TARGU