Spotkanie profilaktyczne z przedstawicielami Policji

W dniu 14.03.2019r. w ramach zawartego porozumienia o współpracy naszej szkoły z Policją w Jabłonce, po raz kolejny władze mundurowe zawitały pośród naszych uczniów. Na spotkaniu policjanci poruszali głównie problemy z jakimi młodzież może się spotkać w swoim codziennym życiu m.in.: problem odpowiedzialności prawnej za popełnione przestępstwo czy wykroczenie, zjawisko przemocy rówieśniczej pojawiające się również w środowisku młodzieżowym. Ważnym aspektem były także zachowania w obliczu aktów łamania prawa i przestępczości narkotykowej. Ponadto zaproszeni goście poruszyli tematy związane z konsekwencjami i skutkami jakie niosą różnego rodzaju używki. Funkcjonariusze omówili też, jakże ważną rzecz, a mianowicie problematykę związaną z nierealizowaniem przez młodzież obowiązku szkolnego oraz  problem cyberprzemocy. Po wykładzie i prelekcji młodzież miała możliwość zadawać różnego rodzaju pytania, na które panowie policjanci chętnie i szczegółowo udzielali odpowiedzi.

Mamy nadzieje, że ze spotkania młodzież wyciągnie pozytywne wnioski, co w przyszłości zaowocuje samymi dobrymi nawykami i zachowaniami ze strony naszych podopiecznych.