fbpx

Wojewódzkie mistrzostwa w strzelectwie sportowym

W dniu 21 marca 2019 r. na strzelnicy sportowej w Myślenicach zorganizowano już kolejne Wojewódzkie Mistrzostwa w Strzelectwie Sportowym. Patronem zawodów był Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice – Jarosław Szlachetka.

Do rywalizacji przystąpiło 19 dwuosobowych drużyn. Naszą szkołę reprezentowali: Machajda Bartłomiej oraz Wnęk Karol. Zawody były rozgrywane w dwóch kategoriach: młodzież oraz wychowawcy. Wychowankowie byli punktowani jako drużyna oraz indywidualnie jako najlepsi strzelcy. Każdy zawodnik miał do oddania 13 strzałów z czego 10 było punktowanych. Najlepszą drużyną okazała się drużyna z 6-34 HP ze Starego Sącza (173 punkty), II miejsce zajęła reprezentacja z 6-32 HP z Limanowej (161 punkty) natomiast nasza drużyna uplasowała się na III miejscu ustrzeliwszy 159 punktów. W rywalizacji indywidualnej najlepsza okazała się Karolina Olszowska z 6-34 HP ze Starego Sącza, II miejsce zajął Arkadiusz Wronka z 6-10 HP Myślenice, na III miejscu uplasował się Rafał Kurbiel z 6-8 HP z Krakowa. Puchary, medale i nagrody rzeczowe wręczali: Komendant MWK OHP – Krzysztof Świerczek, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice – Jarosław Szlachetka oraz Prezes Ośrodka Rekreacji Sport Myślenice – Michał Funek. W rywalizacji indywidualnej kadry wzięło udział 15 zawodników – I miejsce zajął Mieczysław Szewczyk – wychowawca z 6-34 HP Stary Sącz, II miejsce Janusz Bartoszek – wychowawca 6-11 Wadowice a III miejsce zdobył Piotr Stopiak – wychowawca z CKiW Szczawnica-Jabłonka, filia Jabłonka.

Gratulujemy naszym zawodnikom za wywalczenie III miejsca, myślę że czas spędzony na myślenickiej strzelnicy był dla naszych uczestników miłym doświadczeniem a rywalizacja dobrą zabawą.