VI Memoriał im. Marii Kaczyńskiej pod Patronatem Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Pani Marty Kaczyńskiej

Dnia 13 lutego 2018 roku uczniowie Zasadniczej Szkoły Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce wzięli udział w zawodach narciarstwa zjazdowego w ramach VI Memoriału im. Marii Kaczyńskiej pod Patronatem Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Pani Marty Kaczyńskiej w Rabce-Zdrój. Choć cała impreza była rozplanowana na dwa dni, wychowankowie naszej Szkoły startowali dnia drugiego, kiedy to startowały ich grupy wiekowe. W zmaganiach na stoku brało udział 136 zawodniczek i zawodników. W związku z mokrym śniegiem i zmianą ustawienia tyczek, trasa przez sędziów została uznana za bardziej wymagającą niż dnia poprzedniego. Największy problem dla zawodników stanowił sam finisz i dwie ostatnie tyczki, w tym newralgicznym miejscu wielu zawodników wypadało z trasy odpadając z rywalizacji, całe szczęście trójka naszych reprezentantów poradziła sobie w tym miejscu i wszystkim udało się ukończyć zjazd. Naszą Szkołę reprezentowali: Maria Klaudia Kasprzak która uzyskała 37,77s co pozwoliło się jej uplasować na 8 miejscu w rywalizacji kobiet, Klaudiusz Dunaj ukończył swój przejazd z czasem 31,65s co pozwoliło mu na zajęcie miejsca 10, oraz Jacek Omylaka, który wśród naszych reprezentantów zajął najwyższe bo 7 miejsce kończąc swój przejazd z czasem 30,02s. Po zmaganiach na stoku uczestnicy mogli zregenerować siły przy kiełbasce z grilla i rozgrzać się gorącą herbatą. Biorąc pod uwagę fakt, że udział w memoriale był dla naszych wychowanków debiutem w zawodach narciarskich tym bardziej powinniśmy im gratulować wyników i życzyć dalszych sukcesów w sporcie!!!