Wizyta przedstawicieli Wojskowego Centrum Rekrutacji

Wizyta przedstawicieli Wojskowego Centrum Rekrutacji
Branżową Szkołę Wielozawodową I st. im. św. Jana Pawła II w Jabłonce odwiedził przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji z Nowego Targu. Pan przedstawił naszym uczniom cały wachlarz możliwości jakie oferuje im wojsko. Aby wstąpić do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej kandydat musi mieć 18 lat, polskie obywatelstwo, wykształcenie podstawowe, posiadać zaświadczenie o niekaralności oraz posiadać zdolność fizyczną i psychiczną. Po odbyciu podstawowej służby otwierają nam się dalsze możliwości, a wachlarz ten ma bardzo szerokie spektrum i jak to wielokrotnie prowadzący podkreślał, każdy znajdzie coś tam dla siebie jeśli tylko pragnie wstąpić do służby mundurowej. Podopieczni na spotkaniu otrzymali ulotki informacyjne, mieli też możliwość wypełnienia wniosków i zadawania pytań , na które otrzymali rzetelne i fachowe odpowiedzi. Zachęcamy zatem wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia strony internetowej www.wojsko-polskie.pl gdzie można znaleźć więcej szczegółów.
A my bardzo dziękujemy za dzisiejsze spotkanie .