Wizyta przedstawicieli Wojskowego Centrum Rekrutacji

W dniu 16.05.2023 roku Branżową Szkołę Wielozawodową I st. im. św. Jana Pawła II w Jabłonce odwiedzili przedstawicie Wojskowego Centrum Rekrutacji z Nowego Targu. Panowie przedstawili naszym uczniom możliwości jakie oferuje wojsko. Aby wstąpić do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej kandydat musi mieć 18 lat, polskie obywatelstwo, wykształcenie podstawowe, posiadać zaświadczenie o niekaralności oraz posiadać zdolność fizyczną i psychiczną. Po odbyciu podstawowej służby otwierają nam się dalsze możliwości, a wachlarz ten ma bardzo szerokie spektrum i jak to wielokrotnie prowadzący podkreślali, każdy znajdzie coś tam dla siebie jeśli tylko pragnie wstąpić do służby mundurowej.
Uczniowie na spotkaniu otrzymali ulotki informacyjne, mieli też możliwość wypełnienia wniosków.
Zachęcamy zainteresowanych do odwiedzenia strony internetowej www.wojsko-polskie.pl gdzie można znaleźć więcej szczegółów.
Agnieszka Gromczak