warsztaty terapeutyczno-profilaktyczne ,,Życie- spacer po kamieniach”

W dniu 15.05.2023r w Branżowej Szkole Wielozawodowej I st. im. św. Jana Pawła II w Jabłonce zostały przeprowadzone warsztaty terapeutyczno-profilaktyczne. Zajęcia te poprowadził pan Jacek Musiatowicz wraz z synem Michałem Musiatowiczem. Pan Jacek jest laureatem nagrody prezydenta Rzeczypospolitej za wybitną osobowość twórczą za 1997r. Laureat 33 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, laureat nagrody literackiej im. Józefa Kraszewskiego, autor tekstów do najnowszej płyty Patrycji Markowskiej i do płyty Iwony Węgrowskiej. Twórca muzyki do filmu: ,,A ty mnie ponad”- film o AIDS, który został nagrodzony Złotymi Niedźwiedziami na Festiwalu w Berlinie. Michał Musiatowicz –syn Jacka, wirtuoz gitary uczestnik edycji Must be music 2015/2016. Program ,,Życie –spacer po kamieniach” realizowany był w formie koncertu rokowego, podczas którego autorzy przestrzegali młodzież przed zgubnymi wpływami używek. W dzisiejszych czasach młodzież dotknięta jest nowym nałogiem- pozornie kontrolowany przez rodziców i nauczycieli, jak również pozornie kontrolowanym przez nich samych, a mianowicie nałóg, uzależnienie od komputera.,, Niby kontrola a spróbujcie im wprowadzić zakaz korzystania z komputera chociażby na tydzień!”- te słowa padają z ust muzyka. Duży nacisk artysta kładł na agresję słowną, wulgaryzmy i skrótowość myślenia oraz przemoc w Internecie. Przestrzegał również przed zagrożeniami płynącymi z kontaktem z dopalaczami i narkotykami. Recital jest sumą obserwacji życia artystycznego i rockowego, jest programem motywacyjnym, mówiącym o tym, że żadna sytuacja życiowa nie powinna skłonić młodego człowieka do sięgania po używki. Mamy nadzieje, że po tego typu spotkaniu młodzież wyciągnie pozytywne wnioski , które zaowocują dobrym zachowaniem w ich życiu .
Danuta Dziurczak