Wycieczka do Krakowa 29.10.2008 r.

Wyruszamy i poznajemy
Kraków

W dniu 29.10.2008 roku odbyła się wycieczka do Krakowa. Celem jej było poznanie miasta pod hasłem „Gaudeamus igitur” i … seans filmowy „Wyprawa na księżyc” Organizatorem wycieczki była klasa Ia, ale brali w niej udział również uczniowie z klasy drugiej i trzeciej, nad którymi opiekę sprawowali pani dyrektor Grażyna Pilch, pani Jadwiga Zborek wychowawca Ia i pani Małgorzata Cegielna. W pierwszym etapie naszej wycieczki zatrzymaliśmy się w Multikinie, gdzie oglądaliśmy trójwymiarowy film pt: ”Wyprawa na księżyc”. Przedstawiał on historię, much które wylądowały z na księżycu. Uczniowie byli zachwyceni efektami specjalnymi tegoż seansu. Mimo iż opowiadanie było fikcyjne to pewne jego elementy pokazywały prawdę historyczną ponieważ uczniowie mogli „na żywo” przenieś się w rok 1969 – kiedy to człowiek wylądował na księżycu, a cały świat zachwycał się tym osiągnięciem ludzkości. Po filmie udaliśmy się pod Barbakan, gdzie czekała na nas pani przewodnik, która przedstawiła nam miasto Kraków jako ośrodek uniwersytecki, zachęcając przy tym naszą młodzież do skorzystania w przyszłości z jego oferty. Oglądaliśmy Akademię Sztuk Pięknych, Uniwersytet Jagielloński, Papieską Akademię Teologiczna. Poza tym zwiedzaliśmy muzeum w Collegium Maius Uczniowie mieli możliwość poznania dawnego życia studenckiego i wszystkich zwyczajów z nim związanych; od tych dotyczących życia prywatnego aż po to naukowe. Przeszliśmy również szlakami największego studenta Krakowa przyszłego papieża Jana Pawła II. Po tym jakże męczącym zwiedzaniu udaliśmy się do Galerii Krakowskiej, gdzie posililiśmy się troszkę i … zmęczeni wielością wrażeń wróciliśmy do domu.