Wycieczka do Zakopanego 30.10.2008 r.

Wyruszamy i poznajemy
Zakopane

W dniu 30.10. 2008 roku odbyła się wycieczka do Zakopanego. Celem tej wycieczki był seans filmowy pt: „Świadectwo” oraz podziwianie uroków gór, które tak ukochał Ojciec święty Jan Paweł II . Organizatorem wycieczki była klasa II b, ale brali w niej udział również uczniowie z klasy pierwszej, nad którymi opiekę sprawowali : pan Bogdan Pieróg – wychowawca klasy IIb, pani Renata Kobroń oraz pani Helena Warzeszek – wychowawcy internatu. Po przyjeździe do Zakopanego uczniowie ze wzruszeniem oglądali film pt: „Świadectwo” przedstawiający relacje z życia naszego papieża Jana Pawła II, które opowiadał najbliższy jego przyjaciel i współpracownik ks. kardynał Stanisław Dziwisz. Młodzież była poruszona niektórymi wydarzeniami, ponieważ nie zawsze były im one znane. Po czym udali się do miejsc szczególnie ukochanych przez Ojca Świętego – na Gubałówkę – gdzie mogli podziwiać piękno naszych polskich Tatr oraz do kościoła wezwaniem Niepokalanego Serca Maryi Matki Bożej Fatimskiej, na Krzeptówkach – gdzie modlili się o beatyfikacje naszego papieża. Następnie udali się na Krupówki. Po krótkim spacerze zroszonym deszczem … pełni wzruszeń i wrażeń wrócili do domu.