Zawierzenie młodzieży Św. Michałowi Archaniołowi

W czasie ubiegłorocznych Rekolekcji Wielkopostnych, Parafia pod wezwaniem św. Brata Alberta w Jabłonce – Borach przeżyła czas przygotowania do Peregrynacji Figury św. Michała Archanioła. Jego owocem jest włączenie parafii do Rodziny świętego Michała Archanioła. W każdą pierwszą niedziele miesiąca w parafii odprawiane jest nabożeństwo do tego Patrona aby zawierzyć mu wszelkie sprawy. Figura św. Michała Archanioła, wykonana została w roku 1507 r. przez rzeźbiarza Andreo Contucciego zwanego Sansovino. Przedstawia ona Michała Archanioła w stroju legionisty rzymskiego, pod którego stopami leży pokonany szatan. Pomysłodawcą stworzenia figury był kard. Antonio z Monte San Savino. Postać wykonana jest z białego marmuru i ma 130 cm wysokości.

W rocznicę Peregrynacji Figury św. Michała Archanioła uczniowie  z Zasadniczej Szkole Wielozawodowej wzięli udział w nabożeństwie zawierzenia młodzieży Św. Michałowi Archaniołowi podczas, którego odmówiono Litanię do św. Michała, akt zawierzenia i koronkę do Miłosierdzia Bożego.