fbpx

V Międzyszkolny Konkurs Papieski

25 kwietnia 2019 roku w Zasadniczej Szkole Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce już V raz z rzędu odbył się Międzyszkolny Konkurs Papieski dla uczestników szkół ponadgimnazjalnych.

Tego roku do konkursu zgłosiło swoich reprezentantów 4 szkoły, co bardzo nas uradowało.

Konkurs przebiegał w formie turnieju składającego się z 6 rund. Po uroczystym przywitaniu przez Panią Dyrektor Grażynę Pilch, głos zabrał prowadzący – Pan Jacek Giądła, kilkoma ciepłymi słowami wprowadził wszystkich i przedstawił zasady rywalizacji. Oczywiście przed rozpoczęciem wszyscy przystąpili do wspólnej modlitwy, następnie odbyło się losowanie stolików. Uczestnicy rywalizowali w dwuosobowych zespołach, a ich zmagania oceniała Komisja w składzie: p. Grażyna Pilch, p. Jadwiga Zborek , p. Renata Twardak, ks. Michał Paruch. Natomiast za organizację i przebieg odpowiadała p. Grażyna Pilch, p. Jadwiga Zborek, p. Jacek Giądła oraz p. Marcela Urbanik.

Podczas pierwszej rundy uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 20 pytań. Druga runda polegała na przypisaniu cytatów do dekalogu które mówił św. Jan Paweł II w czasie pielgrzymki.   W kolejnej rundzie młodzież zmagała się z rozwiązaniem krzyżówki, którą okazała się najtrudniejszą konkurencją. Czwartą konkurencja było podpisanie obrazków z wizerunkami  osób kanonizowanych podczas tej pielgrzymki . W piątej rundzie każda grupa miała 5 pytań na które trzeba było wybrać odpowiedź. W ostatniej  rundzie komisja oceniała wykonane przez uczestników plakaty, których tematem była
„IV Podróż Apostolska Jana Pawła II do Polski od 01 do 09 czerwca 1991roku .

Po zliczeniu głosów i obradach Komisji nadszedł czas na werdykt i tak kolejno:

  • I miejsce zajęły uczestniczki z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem ,
  • II miejsce uczestniczki z  Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce,
  • III miejsce powędrowało do reprezentantów naszej Szkoły – Zasadniczej Szkoły Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce – Marceli Joniak i Katarzyny Albertusiak.
  • IV miejsce zajęli reprezentanci z Branżowej Szkoły I stopnia w Czarnym Dunajcu

Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jeżeli chodzi o kwestię przygotowania, ponieważ poziom tegorocznego Konkursu był naprawdę bardzo wysoki i wymagał bardzo dokładnego przygotowania i kompleksowej wiedzy. Do zobaczenia za rok!