101 rocznica odzyskania niepodległości

W przeddzień 11 listopada, Narodowego Święta Niepodległości, młodzież zorganizowała uroczysty apel w związku z 101 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uroczystość miała miejsce na świetlicy szkolnej, gdzie  pani Grażyna Pilch przywitała zebranych podopiecznych, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły . Następnie przypomniała zgromadzonym wydarzenia historyczne, które zadecydowały o tym, iż po 123 latach niewoli odzyskaliśmy niepodległość.

Po przemówieniu zebrani obejrzeli krótki film pt. „ Gra o niepodległość”, który zobrazował nam jak tworzyła się nowa mapa świata, na którą wróciła Polska.

Kolejnym punktem było zaśpiewanie pieśni patriotycznych w tzw. karaoke. Zgromadzeni włączyli się do wspólnego śpiewu m.in. pieśni: „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani”, „O mój rozmarynie”, „Rota”, „Serce w plecaku”, „My pierwsza brygada”.

Na zakończenie o godzinie 11:11 odśpiewaliśmy hymn państwowy, by w ten symboliczny sposób uczcić Święto Niepodległej