fbpx

Wycieczka do Krakowa

W dniu 30 października 2019 roku, uczniowie  Zasadniczej Szkoły Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce uczestniczyli wraz z opiekunami w wycieczce do Krakowa.

Po śniadaniu, wyruszyliśmy autokarem w trasę do byłej stolicy Polski i miasta królów pokonując dystans prawie 100 kilometrów.

Pierwszym punktem wyjazdu było odwiedzenie parku trampolin „GoJump” gdzie spędziliśmy 2 godziny czasu korzystając ze strefy trampolin. Wychowankowie po krótkiej, ale obowiązkowej rozgrzewce dali upust swej energii i fantazji skacząc, zjeżdżając oraz próbując  swych sił i równowagi na trampolinach i przyrządach które serwuje park.

Następnie przejechaliśmy do galerii Bonarka, gdzie udaliśmy się do kina Cinema City. Tam obejrzeliśmy film pt. „Joker”, który to opowiada o historii jednego z cieszących się najgorszą sławą super przestępców uniwersum DC — Jokera. Przedstawiony przez Phillipsa obraz śledzi losy kultowego czarnego charakteru, człowieka zepchniętego na margines. To nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście.

Arthur Fleck (Joaquin Phoenix), były pacjent szpitala psychiatrycznego, pracuje jako klaun. Jest to samotny człowiek, któremu chorobliwe i niepohamowane napady śmiechu utrudniają kontakt z ludźmi. Wieczory spędza w domu, opiekując się swoją chorą matką. Jego życie zaczyna się zmieniać w chwili otrzymania broni od kolegi z pracy. Możliwość odegrania się na lekceważących go mieszkańcach miasta daje mu satysfakcję i poczucie sensu życia, którego nigdy wcześniej nie miał okazji zaznać.