Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. W Branżowej Szkole Wielozawodowej I st. im. św. Jana Pawła II w Jabłonce świętowanie dnia chłopaka na stale wpisało się w kalendarz imprez. Przygotowania do obchodów zaczęły się już w piątek, kiedy to dziewczyny ubierały słodkie batoniki w emblematy na dzień chłopaka. Również na kuchni pod czujnym okiem pań instruktorek sporo działo się w temacie osłodzenia męskiej części społeczeństwa Szkoły tego wyjątkowego dnia. Przedstawiciele żeńskiej części na czele z Panią dyrektor oraz wychowawcami już od rana chodzili po budynku szkoły składając w tym szczególnym dniu najlepsze życzenia swoim kolegom. Dla upamiętnienia tego dnia przygotowano również okolicznościową „ramkę do robienia zdjęć”, która okazała się strzałem w dziesiątkę, a chętnych do skorzystania nie brakowało. Z uśmiechem na twarzy i słodkościami w ręku wszystkim chłopakom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!!!