Akcja sprzątanie świata w Jabłonce

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej Ziemi? Tak, można!

Akcja sprzątanie świata w Jabłonce.

W dniu 27 września 2018 r. w Zasadniczej Szkole Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce odbyła się coroczna akcja sprzątania świata. Tegoroczne hasło przedsięwzięcia brzmiało: „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej” a jej celem było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. W słoneczne przedpołudnie wychowankowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji i ochoczo zabrali się do porządkowania terenu wokół budynku i przydrożne rowy. Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów nazbieraliśmy kilka worków śmieci. Podczas porządkowania terenu wychowawcy uświadamiali młodzież, że wyrzucane śmieci stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska, zwierząt i dla nas samych. Na zakończenie akcji zebrane śmieci posegregowano według panujących zasad: do żółtego worka – plastik, do zielonego – szkło, do czerwonego – metal, niebieskiego – papier, a do czarnego – wszystko czego nie możemy wrzucić do pozostałych pojemników. W kilka minut wielki stos śmieci zniknął w odpowiednio oznakowanych workach. Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!