Pierwsze klasy na biwaku w Jabłonce

20 września 2018 roku w Zasadniczej Szkole Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w  Jabłonce  zorganizowany został biwak połączony  z otrzęsinami klas I.

Ten wspaniały i słoneczny dzień rozpoczęliśmy od powitania wszystkich uczestników, następnie głos zabrała p.Dyrektor Grażyna Pilch. Po kilku ciepłych słowach wstępu nadszedł czas na rozpoczęcie  Otrzęsin. Na początku została wyłoniona komisja sędziowska w składzie: p. Grażyna Pilch, p. Jadwiga Zborek oraz p. Halina Kucek.

Jako, że w naszej Szkole panuje świetna atmosfera i staramy się połączyć naukę i wychowanie z dobrą zabawą przygotowaliśmy następujące konkurencje:

• Rozbicie namiotu,
  • Namalowanie herbu klasowego,
  • Ułożenie i odśpiewanie hymnu klasowego,
  • Rozpalenie ogniska,
  • Obieranie ziemniaków,
  • Gotowanie ziemniaków w kociołku.

Na czele klas, które uczestniczyły w zmaganiach stanęli nasi niezastąpieni i uwielbiani przez młodzież p. Danuta Borówka oraz p. Alojzy Tokarczyk. Każda z konkurencji dostarczyła wszystkim uczestnikom nie lada emocji, a walka między drużynami była naprawdę zacięta. Stąd też komisja sędziowska nie miała łatwego zadania jeżeli chodzi o ocenę poszczególnych konkurencji i przyznawanie punktów. Finalnie jednak stwierdzono remis między obydwoma zespołami.

Biwak zakończył się wspólnym pieczeniem kiełbasek, do których przygotowania przyczynili się nasi praktykanci, kształcący się w zawodzie kucharz pod czujnym okiem Pań instruktorek praktycznej nauki zawodu.