fbpx

Apel Wielkanocny

  • gallery
  • gallery
  • gallery
  • gallery
  • gallery

„Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną, kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci, zapala w sercach wierzących nadzieję i radość.”

– Jan Paweł II

Dnia 27 marca 2018 roku w Zasadniczej Szkole Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce, odbył się uroczysty apel poprzedzający nadchodzące Święta Wielkiej Nocy.

Na początku prowadzący powitał wszystkich zgromadzonych, szczególnie Panią dyrektor Grażynę Pilch, Panią wicedyrektor Jadwigę Zborek, księdza Zbigniewa Kosowskiego, przybyłych nauczycieli, wychowawców, instruktorów i pracowników Centrum oraz szkoły. Następnie zachęcił do chwili zadumy i refleksji w te nadchodzące Święta, jak również zastanowienia się nad sensem przeżywania Świąt Wielkiej Nocy.

Jako, że tegoroczne Święta Wielkanocne poprzedzają dzień 2 kwietnia – dzień rocznicy odejścia do grona Świętych Naszego wspaniałego Papieża rodaka – św. Jana Pawła II, który jest również naszym patronem i opiekunem przedstawiona została krótka prezentacja dotycząca Jego Osoby. Na zakończenie podopieczni złożyli przepiękne życzenia na te nadchodzące Święta wszystkim zgromadzonym:

„Życzymy Wam, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.

By stały się źródłem wzmacniania ducha.

Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie napełni Was pokojem i wiarą,

niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.”

 

Nie zapomnieli także o upominkach, które własnoręcznie zostały przygotowane przez młodzież Internatową pod okiem kadry opiekuńczo-wychowawczej!