Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2009

„DOBRYCH LUDZI NIKT NIE ZAPOMINA”
Dzień Edukacji Narodowej w Prywatnej Szkole Zawodowej w Jabłonce

14 października 2009 r. w Prywatnej Szkole Zawodowej w Jabłonce odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na początku pani dyrektor Grażyna Pilch przywitała zebranych gości, tj. nauczycieli, wychowawców, instruktorów, wszystkich pracowników szkoły oraz młodzież. Wygłosiła także krótkie przemówienie, w którym złożyła wszystkim wyrazy podziękowania za wysiłek, jaki wkładają w wychowanie i nauczanie młodzieży. Życzyła im również powodzenia w dalszej pracy i satysfakcji z wyników swoim podopiecznych. Następnie oddała głos młodzieży. Przedstawiciele przywitali wszystkich przybyłych gości, podziękowali im za trud włożony w ich edukację, za życzliwość i dobre słowo. Po części oficjalnej uczniowie przedstawili scenkę kabaretową, pt. „Wywiadówka”, która przedstawiała perypetie związane z zawodem nauczyciela oraz kontaktami z rodzicami we współczesnym świecie, w szkolnej rzeczywistości. Na zakończenie młodzież podarowała dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom, instruktorom i pracownikom szkoły żywe kwiaty oraz sztuczne, zrobione przez młodzież z internatu. Zostało odśpiewane także „sto lat” z okazji urodzin jednej z nauczycielek.