Konkurs „Pielgrzymki św. Jana Pawła II” zorganizowany z okazji 25-lecia wizyty papieża na Podhalu

Branżowa Szkoła Wielozawodowa I stopnia św. Jana Pawła II  w Jabłonce oraz Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy –Jabłonce filia Jabłonka zorganizowali konkurs dotyczący pielgrzymek św. Jana Pawła II. Celem tego przedsięwzięcia było uczczenie 25-lecia pielgrzymki papieża Polaka na Podhale. W dniach od 6 – 7 czerwca 1997 roku Święty Ojciec przebywał w Zakopanym, Ludźmierzu, przeleciał też helikopterem nad Orawą i Babią Górą. Nasza szkoła, chcąc przybliżyć tę formę ewangelizacji Patrona, zaproponowała uczniom zapoznać się z pielgrzymkami św. Jana Pawła II.  Każdy z uczniów miał wybrać dowolny kraj i opisać pielgrzymkę w formie graficznej lub pisemnej .A oferta była bardzo bogata ponieważ,  podczas trwającego 25 lat pielgrzymowania, Jan Paweł II odbył 104 podróże zagraniczne, odwiedzając ponad 130 państw i ok. 900 miejscowości. Niektóre miejsca odwiedził kilkakrotnie. Poza Włochami papież spędził 588 dni. Polska była krajem najczęściej odwiedzanym przez Jana Pawła II. W czasie prawie 27-letniego pontyfikatu papież odwiedził ojczyznę dziewięć razy.

Młodzież przygotowała prace w formie plakatów. Opisała daną pielgrzymkę: miejsce, data,  flaga państwa, odwiedzane miejsca i najważniejsze przesłanie. Czasami pojawiały się ciekawostki z danej pielgrzymki. W dniu 9 czerwca 2022 roku jury w skład którego wchodzili  p. dyrektor Grażyny Pilch, p. Jadwiga Zborek i p. Barbara Pilch  Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Daria Wilk – Juraszek

II miejsce – Izabela Wilk – Juarszek

III miejsce – Dominika Nowak

Wyróżnienie – Wojciech Brenkus

Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom.