Lokalne eliminacje do konkursu „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy – fryzjer”

W Zasadniczej Szkole Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce 20 marca 2018 roku zostały zorganizowane eliminacje do konkursu „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy” w kategorii fryzjer. W zmaganiach wzięli udział uczniowie klas III. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej – teoretycznej uczestnicy sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując test, składający się z 40 pytań z zakresu fryzjerstwa. Część praktyczna z kolei odbyła się na warsztatach fryzjerskich w CKiW OHP
w Szczawnicy-Jabłonce, filii Jabłonka. Zadaniem młodocianych fryzjerów było upięcie fryzury inspirowanej warkoczem. Fryzury wykonywane były na główkach treningowych. Zmagania oceniała komisja w składzie: Pani Grażyna Pilch – kierownik filii CKiW OHP w Jabłonce oraz Łucja Chlebek – instruktor praktycznej nauki zawodu. Przy ocenie jury brano pod uwagę między innymi: estetykę wykonania, higienę oraz pomysłowość uczniów.

Wychowankowie w trakcie konkursu wykazywali dużą wiedzę, wyobraźnię oraz umiejętności, przekładając to na powstające upięcia. Po zakończeniu i podsumowaniu uzyskanych przez uczestników punktów z obu części konkursu komisja wyłoniła zwycięzcę, którym została Kinga Stopiak. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za dzisiejsze zmagania.