fbpx

Rekolekcje wielkopostne w Jabłonce

  • gallery
  • gallery
  • gallery
  • gallery

Jak co roku o tej porze przeżywamy okres Wielkiego Postu. Jest to czas pokuty, który przygotowuje nas do najważniejszych dla nas – chrześcijan, Świąt Wielkiej Nocy.

Jako, że czas Wielkiego Postu zbliża się już ku końcowi, a nieodłącznym jego elementem są rekolekcje wielkopostne i my udaliśmy się na naukę.

23 marca 2018 roku o godz. 9 młodzież z Zasadniczej Szkoły Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce wraz z kadrą szkoleniową i wychowawcami zgromadziła się w Kościele pod wezwaniem św. Brata Alberta w Jabłonce-Borach, aby wysłuchać nauki rekolekcyjnej, która miała na celu lepsze, głębsze i bardziej świadome przygotowanie wszystkich do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. To właśnie podczas rekolekcji możemy bardziej zagłębić się w mękę Chrystusa i uświadomić sobie prawdy, o których na co dzień, żyjąc w ciągłym biegu, często zapominamy.

Po wspaniałych słowach, które przekazał nam prowadzący duchowny nasi podopieczni poprowadzili Drogę Krzyżową,
w której skupili się w dużej mierze na rozważaniu poszczególnych stacji. Na zakończenie ksiądz udzielił Błogosławieństwa, jak również udzielił Najświętszego Sakramentu.