Lokalne eliminacje w strzelectwie sportowym

Lokalne eliminacje w strzelectwie sportowym 🥇🥈🥉
Dnia 30 października 2023 roku w Branżowej Szkole Wielozawodowej I sty. im. św. Jana Pawła II w Jabłonce  odbyły się wewnątrzszkolne eliminacje w strzelectwie sportowym. Celem imprezy jest wyłonienie najlepszych strzelców, którzy po dodatkowym szkoleniu będą reprezentować naszą Szkołę na wojewódzkich mistrzostwach w strzelectwie sportowym, oraz zapoznanie młodzieży z innymi alternatywnymi formami spędzania czasu wolnego. Dodatkowo młodzież mogła zapoznać się z obsługą broni pneumatycznej. Z działaniem otwartych przyrządów celowniczych. Nauczyć się kontrolowania swojego oddechu i poznać techniki relaksacyjne, które są niezbędne podczas próby strzeleckiej. Młodzież oddawała po 5 strzałów do tarczy o średnicy 17cm z odległości 8m. Impreza przebiegała zgodnie z duchem fair play, młodzież dopingowała się wzajemnie i udzielała sobie wskazówek. Samo forma spędzania czasu wolnego na strzelaniu tak przypadła młodzieży do gustu, że na pewno do niej jeszcze wrócimy.