fbpx

Młodzież z Jabłonki na występach w Trzebini

W tegorocznym Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP Województwa Małopolskiego – „Wiosna Kulturalna” ZSW w Jabłonce reprezentowali : Dawid Mierzwa, który zaśpiewał piosenkę Dawida Guetty, Klaudia Bylina i Alicja Jasiura opowiadając dowcipne gawędy orawskie. O przyznaniu nagród decydowała komisja w składzie: Mirosław Witoń – Dyrektor Dworu Zieleniewskich w Trzebini, Bogusława Wadowska – muzyk, Kierownik Domu Kultury w Młoszowej oraz Ewa Opałek-Śnieg – Kierownik Zespołu ds. kształcenia i wychowania Małopolskiej WK OHP.

Konkurencja w każdej kategorii była dość duża. Łącznie podczas wtorkowego konkursu można było obejrzeć kilkadziesiąt występów. Były to śpiewy solowe, w duecie i w zespole, różnego rodzaju tańce od baletu po taniec nowoczesny, scenki kabaretowe. Zdarzały się występy odtwórcze i prezentacje własnych tekstów piosenek. Obecność na „Wiośnie Kulturalnej” była dla młodzieży okazją do ich zaprezentowania i obejrzenia ciekawych występów koleżanek i kolegów. Po części konkursowej odbył się pokaz tańca akrobatycznego w wykonaniu dziewcząt z grupy „Power studio” z Chrzanowa działającej pod opieką Gabrieli Warzechy.

Festiwal Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP „Wiosna Kulturalna 2019” odbył się w Trzebińskim Centrum Kultury Sokół i został zorganizowany przez 6 – 4 Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Trzebini. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych nagrodzonych w ramach konkursu „Wiosna Kulturalna”.