fbpx

Rekolekcje wielkopostne w Jabłonce

Tegoroczne Święta Wielkiej Nocy wypadają szczególnie późno. Poprzedzający je okres Wielkiego Postu jest czasem pokuty, jak również zastanowienia się nad sobą i swoim życiem. Jednym z najistotniejszych elementów w czasie Wielkiego Postu są Rekolekcje Wielkopostne, tak więc i my udaliśmy się na naukę.

12 kwietnia 2019 roku o godz. 9 młodzież z Zasadniczej Szkoły Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II wraz z dyrekcją  nauczycielami i wychowawcami udała się do Kościoła pod wezwaniem św. Brata Alberta w Jabłonce-Borach, aby wysłuchać nauki rekolekcyjnej, która miała na celu lepsze, głębsze i bardziej  świadome przygotowanie wszystkich do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. To właśnie podczas rekolekcji możemy bardziej zagłębić się w mękę Chrystusa i uświadomić sobie prawdy, o których na co dzień, żyjąc w ciągłym biegu, często zapominamy. To czas w którym powinniśmy zatrzymać się na chwilę, wyciszyć i zamyślić. Spotkać Boga i spotkać się sam na sam z samym sobą.

Po głębokich słowach kapłana  nasi podopieczni poprowadzili Drogę Krzyżową, w której skupili się w dużej mierze na rozważaniu poszczególnych stacji. Na zakończenie ksiądz udzielił Błogosławieństwa i Najświętszego Sakramentu. Pamiętajmy, że uczestnictwo z Rekolekcjach Wielkopostnych jest rzeczą bardzo istotną w życiu chrześcijan. Jest to czas próby, czas lekcji i nauki, podczas którego uczymy się roztropności, mądrości ducha, ale przede wszystkim stajemy się lepsi.