Najsprawniejszy w zawodzie 2019 – mechanik pojazdów samochodowych

W dniu 13.04.2019r. odbył się II etap konkursu „Najsprawniejszy w zawodzie 2019” dla zawodu mechanik pojazdów samochodowych zorganizowany przez Małopolską Komendę OHP w Krakowie oraz 6-8 Hufiec Pracy w Krakowie. W tym roku forma zawodów została nieco zmieniona, ponieważ każdą Jednostkę reprezentowała jedna osoba. Naszą szkołę reprezentował Skoczyk Kamil. Do konkursu przystąpiło 13 osób, uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa pisała egzamin teoretyczny składający się z 40 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru, druga grupa w tym czasie wykonywała zadania praktyczne, później nastąpiła zmiana. Przed przystąpieniem do etapu praktycznego uczestnicy losowali numer zadania i stanowisko. W tym roku w części praktycznej były następujące zadania do wykonania: diagnostyka – pomiar czopów wału korbowego, ustalenie limitów zużycia oraz uszkodzenie poszczególnych czopów oraz mechanika ogólna – wymiana amortyzatora oraz wymiana końcówki drążka kierowniczego. Nasz uczestnik wylosował zadanie związane z diagnostyką, na wykonanie którego miał 90 minut. Po krótkiej przerwie i zliczeniu punktów zarówno z części teoretycznej jak i praktycznej nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników. Nasz uczeń zajął I miejsce i będzie reprezentował województwo małopolskie w zawodach ogólnopolskich, które odbędą się w Gołdapi. Z części teoretycznej uzyskał 35 punktów na 40 możliwych, a z części praktycznej 44 punkty co w sumie dało mu 79 punktów.

Serdecznie gratulujemy naszemu wychowankowi zdobytego I miejsca i trzymamy kciuki na etapie ogólnopolski. Poprzez udział w konkursie mógł sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności praktyczne, a tym samym widzieć jak wygląda egzamin końcowy, który przed nim w czerwcu.