Obchody Dnia Edukacji Narodowej oraz Dnia Papieskiego

Dnia 20 października 2017 roku w Zasadniczej Szkole Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce miały miejsce obchody Święta Edukacji Narodowej połączone z obchodami Dnia Papieskiego. Tego dnia odbyło się również uroczyste ślubowanie klas pierwszych.

Swoją obecnością w tym uroczystym dniu zaszczycili nas między innymi  Dyrektor mgr inż. p. Janusz Gumularz, Dyrektor Centrum Kształcenia i Wychowania OHP – p. Jan Jurek, , proboszcz parafii pw. św. Brata Alberta ks. Grzegorz Łomzik, jak również Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jabłonce-Borach – p. Maria Pilch. Uroczystość poprzedziła msza święta w kościele
w Jabłonce – Bory. Następnie obchody przeniosły się na świetlicę gdzie odśpiewano hymn państwowy. Kolejno głos zabrała Pani Dyrektor Grażyna Pilch oraz zaproszeni goście.

Kolejnym punktem było ślubowanie pierwszoklasistów. Z pewnością było to wspaniałe przeżycie, szczególnie dla przedstawicieli klas pierwszych, którzy powtarzając słowa przysięgi, ślubowali godnie i z honorem reprezentować Szkołę oraz rzetelnie wykonywać swoje obowiązki.

Jako, że tego dnia świętowaliśmy również uroczystość nadania naszej szkole imienia św. Jana Pawła II wszyscy wspólnie odśpiewali jego ulubioną pieśń – Barkę.

Następnie odbyła się część artystyczna, która dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych wrażeń z dużą dawką humoru.

Brawo dla uczestników oraz opiekunów!

Ostatnim już elementem było wspomnienie naszego patrona – św. Jana Pawła II, czyli chwila refleksji. Obejrzeliśmy prezentację, w której pracownicy Szkoły, cytowali naszego Ojca Świętego, jak również prezentowali swoje przemyślenia, osobiste doświadczenia związane z jego osobą.

Po zakończeniu wychowankowie złożyli przepiękne życzenia dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom Internatu oraz pracownikom Szkoły wręczając symboliczny upominek.