Peregrynacja Figury św. Michała Archanioła

W dniu 03.04.2018 roku odbyła się peregrynacja Figury św. Michała Archanioła w Parafii Jabłonka – Bory. Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie zostali zaproszona na godzinne czuwanie w godzinach od 11:00-12:30. W tym czasie odbyła się modlitwa wraz zawierzeniem św. Michałowi Archaniołowi całej społeczności szkolnej, którą poprowadził kustosz peregrynującej figury ks. Rafał Szwajca wraz z ks. proboszczem Grzegorzem Łomozikiem . Międzyczasie wygłosił również kazanie na temat św. Michała Archanioła. Opowiedział o historii objawień na Półwyspie Garagno , a także o symbolice insygniów znajdujących się na figurze św. Archanioła. Młodzież wraz z kadrą pedagogiczną w skupieniu uczestniczyła w czuwaniu. Św. Michał Archanioł jest patronem młodzieży dorastającej i chroni od zła.