PODIUM DLA JABŁONKI W KONKURSIE ,,SPRAWNY W ZAWODZIE 2022” KUCHARZ

W dniu 26.04.2022r. W Trzebini odbył się konkurs „Sprawny w zawodzie 2022”-kucharz na etapie wojewódzkim dla uczestników OHP, którego organizatorem była Małopolska Wojewódzka Komenda OHP w Krakowie oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Trzebini. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej, a jego celem było umożliwienie młodzieży sprawdzenia poziomu przygotowania do zewnętrznych egzaminów kwalifikacyjnych, a kadrze opiekunów okazji do przedstawienia efektów swojej pracy dydaktyczno-wychowawczej.
Naszą Szkołę reprezentowała uczennica kl.III Ewa Moniak. Wychowanka w części teoretycznej składającej się z 40 pytań w formie elektronicznej zdobyła 95% punktów, a następnie udała się na część praktyczną. Zadaniem części praktycznej było własnoręczne przygotowanie pierogów ruskich w czasie 90 minut. Nasza Uczestniczka pomimo wielkiego stresu poradziła sobie doskonale plasując się ostatecznie na II miejscu.
Jesteśmy ogromnie dumni z naszej uczennicy. Serdecznie gratulujemy Ewie oraz całej kadrze przygotowującej ją do tego konkursu, oraz życzymy jej powodzenia na egzaminie kwalifikacyjnym.