Projekt Aktywność – dobry wybór! Spotkanie w Domu Pomocy Społecznej – Smrek.

Branżowa Szkoła Wielozawodowa I stopnia im. św. Jana Pawła II w Jabłonce wzięła udział w spotkaniu w Domu Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu pod przewodnictwem Dyrektora Pana Marcina Jagły. Spotkanie to miało na celu rozpoczęcie długofalowej współpracy z Domem Pomocy Społecznej „Smrek” w ramach projektu Aktywność – dobry wybór!
Pierwsze spotkanie odbyło się w dniu 27 kwietnia 2022 roku w Domu Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu z udziałem Pani Dyrektor Grażyny Pilch oraz młodzieży reprezentującej naszą Szkołę, uczącą się w zawodzie kucharz: Anny Stanek oraz Pawła Kadłubiak. Uczniowie wraz z instruktorami przygotowali wypieki dla wszystkich pensjonariuszy, dzięki czemu było to tematem wielu rozmów dotyczących działalności i umiejętności, które to młodzież zdobywa w trakcie kształcenia. Pensjonariusze zamieszkujący w Domu „Smrek” z radością opowiadali o swoich doświadczeniach zawodowych, także związanych z pracą w gastronomii m.in.: prowadzenie restauracji, obsługa wesel, oraz obecnie wspólne gotowanie i prowadzenie kawiarenki dla pensjonariuszy. Podczas spotkania nie zabrakło uśmiechów i serdecznych uścisków od wspaniałych Seniorów, którzy z wielką radością oczekują na kolejne spotkanie z młodzieżą oraz na możliwość skorzystania z usług fryzjerskich. Spotkanie to także miało na celu ukazanie, jak ważna jest troska o drugiego człowieka w każdym wieku. W tej sytuacji każda minuta czasu ofiarowanego na spotkanie, nagradzana jest promiennym uśmiechem i serdecznym uściskiem.
W ramach realizowanego projektu Nasza Szkoła podjęła współpracę w zakresie działalności kulturalno-oświatowej, spotkań integracyjnych z pensjonariuszami, a także poprzez oferowanie usług fryzjerskich dla podopiecznych Domu społecznego w Zaskalu.