Razem dla planety „Godzina dla Ziemi”

Uczniowie Branżowej Szkoły Wielozawodowej I st. im. św. Jana Pawła II w Jabłonce brała udział w akcji „Godzina dla Ziemi”. Prawidłowa data obchodzenia tego święta przypada w sobotę tj. 25 marca. Jest to globalna ekologiczna akcja organizowana przez WWF (World Fund for Nature). O godzinie 20:30 na 60 minut w symbolicznym geście troski o los naszej planety w tym dniu zgasną światła. 🌑🌑🌑 Ludzie wyłączają je w swoich domach, a władze miast wygaszają iluminacje charakterystycznych budynków. Podczas zajęć uczniowie malowali plakaty tematyczne, oraz dyskutowali nad możliwościami zmiany swoich nawyków, aby być bardziej przyjaznym dla środowiska. Akcja ta miała również za zadanie skłonić młodzież do refleksji oraz obudzić w nich szacunek dla Ziemi. Uczniowie postanowili, że w najbliższą sobotę o 20.30 wyłączą w swoich domach światło i wszelkie urządzenia elektryczne.