fbpx

Wolontariat jako potrzeba serca

  • gallery
  • gallery
  • gallery
  • gallery
❤❤❤
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II
W marcu Branżowa Szkoła Wielozawodowa I st. im. św. Jana Pawła II w Jabłonce wraz z Młodzieżowym Centrum Kariery  zorganizowało warsztaty praktyczne z pomagania biorąc udział w kolejnej już akacji charytatywnej. Najpierw pani Basia Pilch – pośrednik pracy przeprowadziła zajęcia z uczniami, których celem było przedstawienie, czym jest tak naprawdę wolontariat i jakie niesie korzyści na przykładzie wywiadu z 16-letnią wolontariuszką. Młodzież miała okazję zadać sobie pytanie: co ja mogę zyskać biorąc udział w akcjach charytatywnych i angażując się w podobne inicjatywy? Mając na uwadze, jak ważne jest uwrażliwiane młodego człowieka na potrzeby innych ludzi zachęcono uczniów, aby przystąpili do akcji charytatywnej dla Fundacji Małych Stópek. Celem tejże akcji była zbiórka odzieży dla kobiet, które znajdują się pod opieką Fundacji w Syrkowicach. Młodzież zebrała ubrania dla kobiet, które następnie zostały spakowane i wysłane paczkomatem na rzecz Fundacji. Każda organizowana akcja pokazuje, że można podzielić się cząstką siebie oraz zachęca w ten sposób innych do niesienia pomocy, do dawania daru z siebie, jak mawiał św. Jan Paweł II.
Wszystkim za aktywny i tak liczny udział w akcji serdecznie Dziękujemy i zachęcamy oczywiście do udziału w kolejnych inicjatywach .
Barbara Pilch
Małgorzata Cegielna-Czerwień