Spotkanie z doradcą zawodowym w Jabłonce

Dnia 29 listopada 2017 roku w Zasadniczej Szkole Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce  miało miejsce spotkanie z doradcą zawodowym – p. Agnieszką Śmiech.

Zajęcia miały na celu identyfikację potrzeb zawodowo – edukacyjnych uczestników. Rolą doradcy jest pomoc
w zaplanowaniu indywidualnej dla każdego ścieżki edukacyjno-zawodowej, czy też pomoc w wyborze zawodu poprzez badanie predyspozycji zawodowych. Doradca pomaga w odnalezieniu zainteresowań, rozpoznaniu swoich zarówno mocnych, jak
i słabych stron, może zaproponować kierunki wzmacniania kompetencji, które wymagają poprawy, podpowie jakie dodatkowe kursy i szkolenia należy wybrać. Następnie, mając już podstawę omawia indywidualnie z każdym uczestnikiem takie obszary edukacyjno – zawodowe, które są dla danej jednostki ciekawe, jak również wokół których można zaczynać budować swoją przyszłość zawodową.

Młodzież była bardzo zaangażowana podczas zajęć i z ogromnym zainteresowaniem słuchali co ma do powiedzenia doradca. Organizowanie tego typu spotkań jest niesamowicie istotne, szczególnie dla młodzieży będącej u progu dorosłości
i ważnych życiowych wyborów.  Dzięki nim mogą zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, jak również wzbogacić swoje doświadczenie.