Szymon Hołownia – z wizytą na Orawie

Wtorek 10 października 2017 roku był dla mieszkańców Jabłonki dniem szczególnym. Dzięki Stowarzyszeniu Rozwoju Orawy mogliśmy gościć w Orawskim Centrum Kultury znanego dziennikarza, publicystę oraz założyciela Fundacji „DOBRA FABRYKA” – Szymona Hołownię.

“Głód nie ma koloru skóry ani wyznania , a łzy nie mają narodowości” – Te piękne i jakże prawdziwe słowa to słowa autorstwa Szymona Hołowni.

Fundacja, której jest założycielem zajmuje się pomocą ludziom  krajów „Trzeciego Świata”, obciążonych problemami chorób, głodu i biedy, niejednokrotnie również konfliktami.

Podczas spotkania mogliśmy dowiedzieć się dlaczego nasz gość zdecydował się na założenie Fundacji, skąd w ogóle zrodził się w jego głowie taki pomysł. Odpowiedział również na pytania związane z działalnością Fundacji, jak też o jego dalszych planach z nią związanych.

Tego dnia w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce można było także zakupić autorskie książki Szymona Hołowni, za zakup których dochody zostały przeznaczone dla podopiecznych jego Fundacji m.in. w ośrodku zajmującym się dożywaniem dzieci w Kongo, hospicjum w Togo, czy też dziewcząt uczęszczających d szkoły zawodowej w Senegalu.

Panie Szymonie, oby częściej, oby więcej!