Udział w VIII Orawskim Rodzinnym Spotkaniu Rekreacyjnym

W dniu 18 czerwca Branżowa Szkoła Wielozawodowa I st. im. św. Jana Pawła II w Jabłonce wzięło udział w VIII Orawskim Rodzinnym Spotkaniu Rekreacyjnym w Lipnicy Wielkiej promując kształcenia młodzieży w OHP. Nasza Szkoła przyłączyło się do zbiórki na cele charytatywne poprzez aktywne uczestnictwo naszych uczniów. Dziewczyny kształcące się w zawodzie fryzjer podczas festynu wykonywały pod czujnym okiem pani Gabrysi kolorowe warkoczyki i makijaż dla najmłodszych, czy robiąc piękne kolorowe tatuaże. Częstowano też przybyłych gości wspaniałymi wypiekami i przygotowanymi przekąskami przez nasze panie Kucharki i ich podopiecznych. Spotkanie był też okazją do zaprezentowania oferty edukacyjnej naszej Szkoły dla ósmoklasistów, poszukujących jeszcze swojej drogi. Ponadto dzięki udziałowi młodzieży prezentującej swoje umiejętności zebrano środki, które w całości przeznaczono na cele Stowarzyszenia Gdzie Dwóch Albo Trzech. Niezwykle budująca była postawa naszych uczniów, którzy swój wolny czas przeznaczyli na pomaganie. Pracownicy naszej Szkoły włączyli się także aktywnie w Spotkanie, poprzez udział w Rajdzie Nordic Walking, aby wspólnie promować aktywność fizyczną i rodzinne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.
Grażyna Pilch