Wojewódzkie Mistrzostwa OHP w Strzelectwie Sportowym w Myślenicach

• gallery
  • gallery
  • gallery
  • gallery

W dniu 14.03.2018 roku odbyły się zawody strzeleckie z broni pneumatycznej na strzelnicy sportowej w Myślenicach. Naszą jednostkę reprezentowali: Fiedor Tomasz, Turza Dawid oraz Gutt Czesław, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach wewnętrznych. Zawody były rozgrywane w dwóch kategoriach: młodzież oraz wychowawcy. Wychowankowie byli punktowani jako drużyna oraz indywidualnie jako najlepsi strzelcy. W zawodach wzięło udział 19 drużyn, które liczyły po 3 osoby oraz 15 wychowawców. Każdy zawodnik miał do oddania 13 strzałów z czego 10 najlepszych było punktowanych. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja CKiW OHP w Tarnowie, która otrzymała Puchar Wojewódzkiego Komendanta OHP i złote medale, II miejsce zajęła reprezentacja z 6-32 Hufca Pracy w Limanowej, a na III miejscu uplasowała się reprezentacja z 6-33 ŚHP w Nowym Sączu, które również otrzymały Puchar Wojewódzkiego Komendanta OHP i odpowiednio srebrne i brązowe medale.
W rywalizacji indywidualnej najlepszym strzelcem okazał sie Kamil Kolarski z CKiW OHP Tarnów, II miejsce zajął Piotr Drożdżak – uczestnik 6-32 HP Limanowa, a na III miejscu uplasował się Jarosław Pres – uczestnik 6—33 ŚHP Nowy Sącz. Wśród kadry wychowawczej I miejsce zajęła Bożena Batko- Komendant 6-10 HP Myślenice, II miejsce wywalczył Piotr Urbański – wychowawca z 6-33 ŚHP Nowy Sącz, a III miejsce zajął Zdzisław Kościelniak – wychowawca z 6-36 HP w Skomielnej Białej. Nasza drużyna ustrzelała 224 punkty co uplasowało ją na dość wysokiej 6 pozycji. W tym roku zawody były na bardzo wysokim poziomie co było widać po punktacji. Warto wspomnieć choćby to, że najlepsi zawodnicy ustrzelali 94, 92 punkty na 100 możliwych