Wycieczka do Wadowic 13.10.2010

MŁODZIEŻ Z ZASADNICZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ Z JABŁONKI NA WYCIECZCE W WADOWICACH

Podróż zaczęła się 13.10.2010 r. o godz. 8.45 w busie przed budynkiem szkoły w Jabłonce, który następnie zawiózł młodzież bezpośrednio do Wadowic – miasta rodzinnego naszego Papieża Jana Pawła II. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Sanktuarium św. Józefa – popularnie nazywane “Wadowicką Górką” lub klasztorem “na Górce”, gdzie podróżujący z młodzieżą ksiądz Grzegorz Łomzik odprawił Mszę Świętą. Następnie młodzież wraz z nauczycielami udała się do Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, gdzie mogła zobaczyć przedmioty z czasów zamieszkania przez rodzinę Wojtyłów, m.in. kaflowy piec kuchenny, półkę, stolik, a także fotografie Karola Wojtyły i jego rodziny. Oglądali również kopie świadectw szkolnych i dyplomów oraz dokumenty z życia studenckiego, a potem kapłańskiego Karola Wojtyły. Kolejno został obejrzany multimedialny pokaz na temat przyszłej rozbudowy tegoż muzeum. Następnie młodzież udała się do kawiarni, gdzie skosztowała “Papieskiej Kremówki”. Potem wycieczka udała się do Kościoła Św. Piotra Apostoła. Po niecałym dniu pobytu w Wadowicach wesoły autobus zawiózł wycieczkę do Jabłonki. Po drodze odwiedzili jeszcze Zakład Przemysłu Cukierniczego SKAWA.