Zakończenie projektu Od szkolenia do zatrudnienia – YEI

W dniu 11 września odbyło się oficjalne zakończenie projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” realizowanego w ZSW

Spotkanie rozpoczęło się od podsumowania projektu oraz przedstawienia wszystkich grup wsparcia jakie były realizowane. Przypomnijmy iż młodzież korzystała bezpłatnie z następujących zajęć:

• grupowe i indywidualne zajęcia z doradcą zawodowym
  • grupowe i indywidualne wsparcie psychologiczne
  • indywidualne pośrednictwo pracy
  • zajęcia z zakresu zapobiegania depresji
  • kursy zawodowe w zawodach: elektromechanik, mechanik pojazdów samochodowych, kosmetyczka oraz kucharz

Część beneficjentów projektu mogła sobie wybrać dodatkowe kursy, które też były całkowicie bezpłatne:

• kurs języka angielskiego na poziomie A1
  • kurs z zakresu obsługi programów komputerowych
  • kurs komputerowy ECDL
  • kurs prawa jazdy kat. B

Cały projekt zakończył się stażami w poszczególnych zawodach, które trwały od 21 maja do 20 sierpnia. Po podsumowaniu Pani Grażyna Pilch Dyrektor szkoły, wręczyła zaświadczenia oraz certyfikaty. Przy kawie, ciastku oraz luźnych rozmowach na temat projektu oraz doświadczeń jakie młodzież wyniosła zakończyliśmy spotkanie.