fbpx

Kurs Barbera

W dniu 11 marca 2021r. młodzież z Branżowej Szkoły Wielozawodowej I stopnia im. Jana Pawła II w Jabłonce kształcąca się w zawodzie fryzjer poszerzała swoją wiedzę i umiejętności na kursie barberskim. Spotkanie było chwilą wytchnienia dla męskich modeli, a jednocześnie cenną lekcją umiejętności strzyżenia brody. Udział w tych warsztatach przewidziano dla fryzjerów z klasy trzeciej, aby mogli oni uzyskać dodatkowe umiejętności przed zbliżającym się wkroczeniem na rynek pracy

Warsztaty były prowadzone przez profesjonalnych barberów: pana Tomasza i pana Piotra, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie z zakresu strzyżenia męskiego tj. włosów i brody. Od kilku lat prowadzą swój salon fryzjerski ,, SLY DOG BARBERSHOP ”w Krakowie.

Kurs składał się z dwóch części. Najpierw prowadzący przedstawili historię fryzjerstwa męskiego, po czym omówili profesjonalny sprzęt – fotel barberski oraz  narzędzia, które były wykorzystywane podczas tego kursu tj. maszynkę do strzyżenia, trymer, golarkę i brzytwę. Następnie odbył się pokaz strzyżenia włosów oraz brody. Uczniowie z uwagą przyglądali się poszczególnym etapom wykonywanych zabiegów, zadawając pytania instruktorom. Natomiast w drugiej części młodzież mogła ćwiczyć poznane techniki fryzjerskie pod kierunkiem fachowców. Modelami byli nasi uczniowie.. Dzięki temu kursowi zyskali nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również poszerzyli swoje umiejętności barberskie.