Kurs kelner-barman w Jabłonce.

W dniu 26.11.2021r. uczniowie Branżowej Szkoły Wielozawodowej im. św. Jana Pawła II w Jabłonce przystąpili do egzaminu teoretycznego i praktycznego z kursu kelner-barman. Najpierw odbyło się krótkie posumowanie kursu, który trwał od 09 października, a następnie zakończony egzaminem. Zainteresowanie kursem było bardzo duże wśród młodzieży, wszyscy z wielkim zapałem i zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych. Na wykładach kursanci omawiali między innymi zagadnienia dotyczące: higieny zawodowej, organizacji miejsca pracy, sztuki nakrywania i dekorowania stołów, technik noszenia tac i talerzy, towaroznawstwa i technologii napojów, kultury spożywania napojów alkoholowych, organizacji i technik pracy w cocktail – barze, czy kultury obsługi gości. Przyszedł też czas, aby zdobytą wiedzę przełożyć na praktykę, czyli rozpoczęły się warsztaty pod okiem prowadzącej kurs pani Agnieszki Ciesielki. Podopieczni samodzielnie wykonywali nakrycia stołów, składali serwety bankietowe, obsługiwali klientów i przygotowywali najrozmaitsze drinki i napoje podając je z pełnym zachowaniem zasad barmańskich. Po całym cyklu zajęć dotyczących omawianej tematyki nadszedł czas na egzamin. W dniu 26 listopada 2021r. 11 uczestników kursu stanęło na wysokości zadania i zdało egzamin, uzyskując najpierw pozytywny wynik z części teoretycznej i wykonując poprawnie zadanie przewidziane na drugą część egzaminu. Serdecznie gratulujemy wszystkim przyszłym adeptom sztuki kelnerowania zdobytych umiejętności i podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych, co z pewnością przełoży się w przyszłości na znalezienie wymarzonej i dobrze płatnej pracy.

Opracowała :Małgorzata Cegielna-Czerwień