fbpx

Listopadowy Nordic Walking

  • gallery
  • gallery
  • gallery
  • gallery
  • gallery
W ramach koła sportowo – rekreacyjnego w miesiącu listopad odbywały się zajęcia z Nordic Walking dla uczniów Branżowej Szkoły Wielozawodowej I st. im. św. Jana Pawła II w Jabłonce.
Listopad spędziliśmy aktywnie na świeżym powietrzu. Okoliczności pogody sprzyjały pieszym wędrówkom. Wyposażeni w kijki do nornic walking, po krótkim instruktażu oraz przekazaniu zasad BHP ruszyliśmy pobliskimi ścieżkami w drogę.
Dla przypomnienia nordic walking to sport wywodzący się z północnych krajów Europy. To idealny sposób na aktywność fizyczną o każdej porze roku. Kijki gwarantują stabilną postawę nawet wtedy, gdy chodzimy po „niepewnym” terenie, a intensywny ruch poprawi krążenie i pomoże utrzymać ciepło w organizmie. Chodzenie z kijkami jest jedną z najprostszych form aktywności. O tej porze roku to świetna okazja do hartowania organizmu.
Niezbyt szybkie tempo niweluje ryzyko infekcji górnych dróg oddechowych tak dokuczliwych dla “zimowych” biegaczy. Jednocześnie stały wysiłek fizyczny wpływa pozytywnie na odporność, obniża ciśnienie i poziom złego cholesterolu, co jesienią i zimą, przy zwykle nieco cięższej i uboższej w witaminy diecie, ma duże znaczenie.
Taka forma spędzenia czasu wolnego zapewne przyczyniła się do zahartowania naszych organizmów i oderwania się od codziennych zajęć. Z kijkami się nie rozstajemy, czekamy na opady śniegu by móc pomaszerować po białym puchu.