Obchody Dnia Patrona oraz Dnia Edukacji Narodowej

W dniu 19 października 2022 roku w Branżowej Szkole Wielozawodowej I stopnia im. św. Jana Pawła II w Jabłonce obchodzono uroczystości związane z Dniem Patrona oraz Dniem Edukacji Narodowej. W tym uroczystym dniu swoją obecnością zaszczycili nas między innymi proboszcz parafii pw. św. Brata Alberta w Jabłonce – Borach ks. Grzegorz Łomzik, Zastępca Wójta p. Bolesław Wójcik, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jabłonce – Borach – p. Maria Pilch, Dyrektor Niepublicznych Szkół – p. Krzysztof Gumularz, a także rodzice naszych uczniów. Uroczystość poprzedziła Msza Święta w kościele parafialnym pw. św. Brata Alberta w Jabłonce – Borach. Następnie obchody przeniosły się na świetlicę. Najpierw odśpiewano ukochaną pieśń Ojca Świętego „Barkę”, kolejno głos zabrała pani dyrektor w Jabłonce p. Grażyna Pilch oraz zaproszeni goście. Po części oficjalnej uczniowie przedstawili część artystyczną – pantomim „Walka Jezusa o człowieka”. Kolejno złożyli życzenia dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom oraz wszystkim pracownikom oraz wręczyli jesienne wianuszki, wykonane przez uczestników koła plastycznego. Na zakończenie zaproszeni goście udali się na obiad przygotowany przez praktykantów pod czujnym okiem instruktorek praktycznej nauki zawodu.