“Wszystkie śmieci są nasze” – Akcja Sprzątanie Świata 2022

W dniu 22 września 2022 roku uczniowie Branżowej Szkoły Wielozawodowej I st. im. św. Jana Pawła II w Jabłonce wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata. Tegoroczne hasło 29 edycji -brzmi „Wszystkie śmieci są nasze”. Uczniowie najpierw wysłuchali krótkiej pogadanki na temat ważności dbania o naszą planetę. Była też burza mózgów – jak możemy ograniczyć ilość odpadów, m.in. poprzez zakupy z własną torbą i opakowaniami, wyborem produktów bez plastiku, rezygnacji z jednorazowych kubków, talerzyków, sztućców , opakowań itp. czy też poprzez segregację odpadów. Przypomniano również jak prawidłowo segregować śmieci oraz zasady BHP poruszania się w pasie drogowym podczas sprzątania.
Następnie udaliśmy się na tereny przylegające do naszej szkoły. Posprzątaliśmy pobliskie rowy i teren wokół budynku. Śmieci trafiły do właściwych worków, a następnie zostały odebrane przez firmę świadczącą odbiór odpadów komunalnych.
Dzisiejsza inicjatywa miała na celu podniesienie wśród wychowanków świadomości ekologicznej oraz współodpowiedzialności za porządek i czystość w najbliższym otoczeniu.